Díjak, elismerések

A siker mérőszáma egyértelműen az, hogy a visszatérő vásárlók maximálisan elégedettek a termékekkel és azok hatásaival. A befektetett munkát a szakma az alábbi elismerésekkel és díjakkal jutalmazta az elmúlt évek során, amelyek hatalmas megerősítést jelentenek abban, hogy ez az irány nagyon is megfelelő.

Érték és minőség nagydíj

Érték és Minőség Nagydíj
2021
2020
2019
2018

A Natural Immune Control System Zrt. 24 terméke kapta már meg az Érték és Minőség Nagydíjat.

A pályázat kiíróinak megfogalmazása alapján az Érték és Minőség Nagydíj kitüntető cím azon áruk, szolgáltatások, gazdasági szervezetek elismerése és díjazása, amelyek tevékenységük során bizonyíthatóan elkötelezettek a minőség ügye iránt és kiemelt fontosságot tulajdonítanak az egyetemlegesen jó minőségű termékek előállításának, illetve szolgáltatások nyújtásának. A pályázat díjazottjai olyan példaértékű modelleket jelenítenek meg, amelyek hozzájárulnak a gazdaság fejlesztéséhez.

Az odaítélt védjegy használatát a kiírók rendszeresen ellenőriztetik, ezzel is garantálva a folyamatos minőségi színvonalat a felhasználók, valamint a fogyasztók felé.

Dun and Bradstreet (korábban Bisnode) cégminősítő

A korábban önálló formában működő Bisnode európai cégminősítő vállalat, a globálisan működő Dun&Bradstreet céginformációs vállalatcsoport tagjaként folytatja a vállalkozások pénzügyi stabilitásának, üzleti megbízhatóságának tanúsítását. A nemzetközi szakértők által kialakított, egységesen elfogadott statisztikai módszertant országspecifikus sajátosságokkal is kiegészítve, szigorú feltételek szerint vizsgálják a vállalkozásokat évről évre.

A Natural Immune Control System Zrt. 2022-ben már az 5. alkalommal érte el az AA (dupla A) minősítést, elnyerve ezáltal ennek a tanúsítványnak a Gold, vagyis arany fokozatát.

Ez a tanúsítvány is igazolja, hogy a N.I.C.S. Zrt. Magyarország pénzügyileg legstabilabb cégei közé tartozik, és így a pénzügyi kockázata a céggel történő üzleti kapcsolat kialakításának a legalacsonyabb szinten van.

GMP - Good Manufacturing Practice

Az N.I.C.S. termékek gyártását biztosító üzem 2022-ben már a 10. alkalommal kapta meg a GMP (Good Manufacturing Practice), azaz a ˝jó gyártási gyakorlat” szerinti minősítést. A GMP egy nemzetközileg is egységesen elfogadott, megbízható és nyomonkövethető eljárásrend, amelyben a termékbiztonság és az egyenletes termékminőség érdekében az alkalmazható leghatékonyabb irányelveket, gyártási műveleteket és ellenőrzési módszereket gyűjtik össze. Általában a gyógyszer- és élelmiszeriparban alkalmazzák. Az üzemek megfelelőségét az Európai Unióban a nemzeti szabályozó ügynökségek audit keretében minden évben ellenőrzik.

A sikeres audithoz egységesen szervezett, és hibátlanul működő minőségbiztosítási rendszerre és minőségellenőrzésre van szükség, amelybe a GMP irányelvek is beépülnek.

A Jó Gyártási Gyakorlatnak megfelelően készült termékek kiemelkedő és egyenletes minőségének kulcsa:
– nemcsak az alapanyagokkal kapcsolatos rendszeres mérések, ellenőrzések, azaz minőség-ellenőrzés;
– hanem minden egyes, a minőséget befolyásoló tényező (pl. berendezések, eszközök,
személyzet, helyiségek) folyamatos kontrolálása,
– illetve egy megbízható és nyomonkövethető eljárásrend fenntartása a teljes gyártási folyamaton keresztül (tervezésről egészen a forgalomba hozatalig)
– pontos szabályozás, és a szabályok folyamatos követése.

A minőségbiztosítás széleskörű fogalmába beletartozik mindaz, ami önmagában vagy más tényezőkkel együtt befolyásolhatja a termék minőségét.

A Jó gyártási gyakorlat a minőségbiztosításnak az a része, amelynek betartásával elérhető, hogy a termékeket mindenkor olyan minőségi követelmények szerint gyártsák és ellenőrizzék, hogy azok kielégítsék a forgalomba hozatali engedély követelményeit és megfeleljenek arra a célra, amire szánták.

A jó minőség biztosításának lényeges eleme a jó dokumentáció. A jól megfogalmazott dokumentumok kiküszöbölik a félreértéseket és lehetővé teszik a gyártási tétel nyomonkövetését, történetének utólagos vizsgálatát.

A minőségi előiratok (specifikációk) a gyártási folyamatban felhasznált, vagy keletkező minden anyag vagy termék minőségi (megfelelőségi) követelményeit, azaz a megfelelőség megállapításához szükséges követelményeket tartalmazzák.

A gyártási (gyártástechnológiai) előírások meghatározzák, hogy mely kiindulási anyagok használandók és leírják a gyártási és a csomagolási folyamatokat.

Az eljárásutasítások, vagy műveleti utasítások, szabványműveleti előiratok bizonyos műveletek elvégzésére vonatkozó utasításokat tartalmaznak.

A jegyzőkönyvek az elvégzett műveleteket, a gyártási tételek történetét rögzítik egészen a forgalomba hozásig, mindazon adatokkal együtt, amelyek a késztermékek minősége szempontjából lényegesek.