Beautiful Collagen

Joint & Bone Protection + Inulin + élőflóra

18 összetevő, köztük glükozamin, kondroitin, hialuronsav és MSM

OGYÉI szám: 33364/2023
Gyártó: N.I.C.S. Zrt

39 800 HUF

/doboz

1 doboz
A szállítás GLS futárszolgálattal történik 1 termék esetén 1.500 forint, 2 terméktől ingyenes.

Mások ezeket vásárolták még:

Glükozamin

A glükozamin egy aminocukor, amely a nitrogéntartalmú szénhidrátok csoportjába tartozik. A természetben ez az egyik legnagyobb mennyiségben megtalálható monoszacharid, jelen van baktériumokban, gombákban, növényekben és gerincesekben egyaránt. Az emberi szervezetben a glükozamin kulcsfontosságú alkotórész a csontok, ízületek és porcok szempontjából.

Kondroitin

A kondroitin egy olyan szerves vegyület, amely a glükozaminoglikánok csoportjába tartozik. Ez a vegyület két különböző cukormolekulából áll, és több mint száz elemből álló láncolatot alkot. Természetes formájában megtalálható az emberi szervezetben. A kondroitin és bizonyos ásványi sók kombinációja a kondroitin-szulfátot alkotja, ami egy poliszacharid, és fontos szerepet játszik a porcszövet szerkezetében. Emellett alkotóeleme a porcszövet sejtközti állományának és fontos része az ízületi anyagcserének is.

MSM

A dimetil-szulfon, vagy más néven metilszulfonilmetán (MSM), egy szerves kénvegyület, amely minden élő szervezetben megtalálható. Azért, mert szulfonil funkciós csoportot tartalmaz, kémiailag semleges, színtelen és szilárd anyag. Ez a vegyület természetes formában megtalálható bizonyos friss gyümölcsökben, zöldségekben, halakban, gabonafélékben, valamint a tejben, teában és kávéban is. Az MSM tartalma azonban csökkenhet feldolgozáskor és melegítéskor.

Hialuronsav

A hialuronsav (hialuronan, hialuronát) egy természetes, nagy molekulatömegű szénhidrát, amely megtalálható az összes szövetben. Főként a vízmegkötő szerepe dominál az emberi testben, az ízületekben és izmokban pedig síkosító szerepet tölt be.

Szilicium

A szilícium a földkéreg második legelterjedtebb eleme. Ez egy szürke, csillogó, fémes anyag. Az élő sejtek szempontjából nélkülözhetetlen, és a növényvilág számos részében megtalálható, például a paradicsom, uborka, spenót, rizs és bambuszban is, ami az emberi szervezet számára hasznos formában áll rendelkezésre. Átlagosan egy ember testében 1,4 g szilícium található. Főleg a kötőszövetekben, csontokban, porcokban és bőrben fordul elő. A szilíciumnak fontos szerepe van a kötőszövetek kialakításában, amelyek rendkívül rugalmassá és könnyűvé teszik a test szöveteit.

Zöldkagyló

Az Új-Zélandon honos zöldhéjú kagyló (Perna canaliculus) egy jellegzetesen sötétzöld/barnás héjjal rendelkező kagyló, amelynek hossza akár elérheti a 240 mm-t is. Az új-zélandi zöldkagylót a legjobb glükózamin és glikozaminoglikán forrásnak tekintik, amelyek a csontközi porcok és ízületi folyadékok építőelemei. Emellett gazdag omega-3 zsírsavakban és antioxidánsokban is. A zöldkagyló fontos biológiai és fiziológiai funkciókkal rendelkezik, és minden pozitív tulajdonsággal rendelkezik, amelyek a glükozaminra jellemzők. Ezért széles körben alkalmazzák az orvostudományban is.

Kollagén

A kollagén természetes fehérje, amely az emberi testben nagyjából 30% -át teszi ki a fehérjetömegnek. Főleg kötő- és támasztószövetekben található, de kulcsfontosságú építőanyaga a csontoknak, porcoknak, inaknak, szalagoknak és a bőrnek is. A bőrfehérjék 70% -a átlagosan kollagénből áll. Az emberi test képes előállítani ezt a fehérjét aminosavakból, de idővel a termelése csökken. Az állati eredetű élelmiszerek, különösen a szárnyasok és a halak a természetes kollagén források, de megtalálható ez az anyag a gombákban is. Fontos, hogy a kollagén felépítésében részt vevő növényi fehérjéket is fogyasszunk, például zöldségeket, magvakat és hüvelyeseket. Érdekes tény, hogy már az ókori Kínában is felismerték a kollagén jótékony hatásait és gyógyították az ízületi kopás okozta fájdalmakat marhacsontból készült erőlevesekkel. Az orvosi kutatások azt mutatják, hogy az inak szakítószilárdságát a kollagén-rostok mennyisége határozza meg.

Mangán

Ezüstszürke színű, rideg jellegű nyomelem, amely az átmenetifémek csoportjába tartozik. Az őskorban a természetben előforduló mangánvegyületeket festékként alkalmazták. A kibányászott mangánt 90%-ban az acélgyártásban hasznosítják, így gazdasági szempontból is kiemelkedő jelentőségű. A mangán szerves része számos enzimnek, és a fotoszintézisben is kiemelt szerepet játszik, biológiai szempontból rendkívül fontos.

Az emberi test 10-20 mg mangánt tartalmaz, amely részben a csontokban raktározódik. A mangán szükséges a szervezet számos élettani folyamatához és az enzimek megfelelő működéséhez. A mangán hozzájárul a normál csontozat fenntartásához és a normál kötőszövetképződéshez.

C-vitamin

A C-vitamin talán az egyik legismertebb vitamin. A vízben oldódó vitaminok csoportjába tartozó cukorszármazék. Bár a legtöbb állat képes szintetizálni a saját vitaminigényét, az embernek az étrendi forrásokra kell támaszkodnia. Az állati eredetű tápanyagokban csak nagyon kis mennyiségben található meg a C-vitamin, míg a zöld növények és gyümölcsök a szükséglet döntő részét fedezik. Néhány növény, mint például a csipkebogyó és bizonyos paprikafajták, különösen nagy mennyiségben tartalmazzák ezt a vitamint. Szent-Györgyi Albert 1928-ban először izolálta a mellékveséből a tiszta C-vitamint, majd később 1931-ben citromléből és paradicsompaprikából is sikerült kinyernie. Ez a felfedezés 1937-ben orvosi Nobel-díjjal lett jutalmazva.

A citrusfélék gyümölcsei, a bogyós gyümölcsök, a zöld és leveles zöldségek, a paradicsom és a paprika azok közé az élelmiszerek közé tartoznak, amelyek a legnagyobb természetes forrásai a C-vitaminnak.

Miért fontos a C-vitamin?

A C-vitamin számos fontos szerepet játszik a szervezetben. Hozzájárul az energiatermelő anyagcsere-folyamatokhoz, a normál pszichológiai funkciók fenntartásához, az idegrendszer és az immunrendszer működéséhez. A C-vitamin a kollagénképződéshez is szükséges, amely hozzájárul a bőr, az erek, a porcok, a csontok, a fogak és a fogíny normál állapotának fenntartásához. Emellett segít a fáradtság és kifáradás csökkentésében, regenerálja az E-vitamin redukált formáját, valamint fokozza a vas felszívódását. A C-vitamin továbbá védelmet nyújt a sejteknek az oxidatív stresszel szemben és segít az immunrendszer hatékony működésében intenzív testmozgás alatt, vagy azt követően.

D-vitamin
A D-vitamin egy olyan zsírban oldódó vitamin, amely a máj által előállított dehidrokoleszterinből képződik a bőrben napfény hatására. Az ultraibolya sugarak a bőrön belüli szteroidokat D-vitaminná alakítják át, ami a vesék és a máj segítségével kifejti tevékenységét és átalakulhat aktív formájába. Sokan inkább hormonnak tartják, azonban valójában egy vitaminnak számít, amelyet a belső elválasztású mirigyek állítanak elő. Fő természetes forrásai közé tartozik a halmájolaj, a szardínia, a hering, a tonhal, a lazac, a tej és a tejtermékek.

A D-vitamin fontos szerepet játszik a vér normál kalciumszintjének fenntartásában, a kalcium és a foszfor felszívódásában és hasznosulásában. Emellett hozzájárul a sejtosztódáshoz, az egészséges izomfunkcióhoz, csontozathoz, a fogazathoz és az immunrendszer hatékony működéséhez.

K2-vitamin
A zsírban oldódó vitaminok közé tartozó K-vitamin természetes formában főként az érett sajtokban található, melyeket baktériumos erjesztéssel készítenek. Állati eredetű ételekben, mint például libamájban, libacombban és csirkemájban is megtalálható. A K-vitamin szerepet játszik a normál véralvadásban és a csontozat fenntartásában.

A Two Different Products termék kiemelkedően magas csíraszámban hatféle élőflórát tartalmaz, valamint Inulint, amely növeli a hatékonyságot.

 

Inulin és élőflóra

Az élőflóra egy olyan hasznos mikroorganizmusokból álló csoport, melyek képesek túlélni a tápcsatorna savas környezetet és hozzájárulnak a bélflóra egészséges egyensúlyának fenntartásához. A termékek kiemelkedő csíraszámban tartalmaznak élőflórát, amelyek szaporodását az Inulin segíti elő.

 

A probiotikum, más néven élőflóra, egy görög eredetű kifejezés, azt jelenti: az életért. R. B. Parker alkalmazta először a probiotikum kifejezést 1974-ben a bélrendszer mikroba-egyensúlyáért felelős organizmusok és anyagok meghatározására. A probiotikumok emberi eredetűek, nem kórokozók, ellenállnak a gyomorsavnak, az epének, a nyálnak, a hasnyálmirigynek és a bélnedveknek. Az élelmiszerek szavatossági ideje és a technológiai folyamatok során is megőrzik ellenálló képességüket. Emellett a probiotikumok képesek a nyálkahártyák sejtjeihez tapadni, antimikrobiális hatást gyakorolni a potenciális kórokozók ellen, ezáltal csökkenti a kórokozó mikrobák megtapadását a nyálkahártyán. A probiotikumok legnagyobb része tejsavbaktériumok és bifidobaktériumok, a legismertebb probiotikus tejsavbaktérium-törzsek többsége Lactobacillus, kisebb része pedig a Streptococcus.

Azokat a természetes tápanyagokat nevezzük prebiotikumoknak, amelyek kizárólagosan a probiotikumok táplálékai, így segítik azok szaporodását és elterjedését. Az emésztőenzimek nem bontják le őket a szájban és a gyomor-bélcsatornában, ezért érintetlenül eljutnak a vastagbélbe. A prebiotikumok diétás rostok, de oldhatók vízben, ezért ezek a legkiemelkedőbbek a diétás rostok között. Mivel a vastagbélben kevés a felszívódó táplálék, az elfogyasztott prebiotikumok lehetőséget teremtenek a humánbarát bélbaktériumok szaporodására.

Természetes formájukban sok élelmiszerben megtalálhatóak, például csicsóka, cikóriagyökér, vöröshagyma, fokhagyma, póréhagyma, articsóka, teljes kiőrlésű gabonafélék, búza, banán, len, spenót, káposztafélék, mangold, mustárfélék, bogyós gyümölcsök, hüvelyesek, tej és az érett sajtok nagy része.

Az Inulin a prebiotikumok egyik típusa, ami szintén diétás rost, feladata a probiotikumok szaporodásának fokozása, túlsúlyba kerülése.

A prebiotikumok fontos szerepet játszanak az emésztésben és a bélflóra egyensúlyának fenntartásában. Az emberi szervezet legnagyobb felszínű szervrendszere a bélrendszerünk, ami mintegy 7-9 méter hosszúságú. Ezáltal a külvilággal is kapcsolatban áll, így különösen fontos, hogy védjük a kórokozók és toxikus anyagok támadásaitól. A bélrendszerünkben hozzávetőleg 200-400 baktériumtörzs található normál körülmények között. Az anyaméhben a jótékony baktériumok 95-98%-os túlsúlyban vannak. Az egészséges bélflóra védelmet nyújt a különböző kórokozókkal szemben, biztosítja a bélnyálkahártya integritását és elősegíti az élelmiszerekben található tápanyagok felszívódását. A baktériumok számos fontos vitamin előállításáért is felelősek. Ha az emésztőrendszer védekező mechanizmusai gyengülnek, az zavart okozhat a felszívódási folyamatokban és egyéb problémákhoz vezethet. Ahhoz, hogy a probiotikumok hatékonyak legyenek, nagy számban kell jelen lenniük a bélrendszerünkben, ez a bélfolyadékban grammonként legalább 108 c.f.u. organizmust jelent.

 

A c.f.u. rövidítés azt jelenti, hogy „kolónia-képző egység milliliterenként”, ami az életképes mikroorganizmusok számát jelzi (csíraszám). A baktériumok mennyiségét általában ilyen egységben adják meg a készítményekben. A megfelelő dózisnak legalább 109 c.f.u.-t kell tartalmaznia. Az Inulin mennyiségét mg-ban határozzák meg.

 

 

 

Milyen jellemzői vannak a hatékony élőflórás készítménynek?

  • A prebiotikumok, mint az Inulin vagy frukto-oligoszacharidák elősegítik a probiotikumok szaporodását, ezért érdemes olyan készítményt választani, amely tartalmaz ilyen hatóanyagot.
  • Ellenállnak a gyomorsav, az epe és az emésztőenzimek hatásainak, így élve jutnak el a hasznos baktériumok a vastagbélbe, ahol képesek elszaporodni és megtapadni. Fontos kritérium, hogy a baktériumok megőrizzék életképességüket a gyomor-bélrendszerben történő áthaladásuk során.
  • Legalább 5-6 baktériumtörzset tartalmaznak, hiszen a bélbaktériumok sokrétű multikultúráját kell pótolni.
  • Megőrzik ellenálló képességüket a szavatossági idő alatt és a technológiai folyamatok során.
  • Szakemberek javaslata szerint minimum 108vagy 109 telepképző egységet tartalmaznak.

Érték és Minőség Nagydíj
Az Érték és Minőség Nagydíj elismeri az áruk, szolgáltatások és gazdasági szervezetek minőség iránti elkötelezettségét, és az egyetemlegesen kiváló minőségű termékek előállításának fontosságát.

Good Manufacturing Practice
Az N.I.C.S. termékek gyártását biztosító üzem 2022-ben már a 10. alkalommal kapta meg a GMP (Good Manufacturing Practice), azaz a „jó gyártási gyakorlat” szerinti minősítést.

Dun and Bradstreet cégminősítő
A Natural Immune Control System Zrt. 2022-ben már az 5. alkalommal érte el az AA (dupla A) minősítést, elnyerve ezáltal ennek a tanúsítványnak a gold, vagyis arany fokozatát.